KONTYNUACJA AKCJI STRAJKOWEJ

Drodzy Rodzice,
informuję, że pracownicy Przedszkola nr 48 „Morska Przygoda” podjęli decyzję o kontynuowaniu strajku w przyszłym tygodniu tj. od dnia 15 kwietnia br.

Wiem, że decyzja ta bardzo skomplikuje Państwa życie zawodowe i rodzinne. Rozumiem to i doceniam Państwa dotychczasową postawę.

Jednak ze względu na wyjątkowość sytuacji uprzejmie proszę o wyrozumiałość, zwłaszcza wobec prawa każdego obywatela naszego kraju do wyrażenia protestu przeciw niesprawiedliwej ocenie jego pracy i wkładu w życie społeczne.

W związku z wyczerpaniem wszelkich, dostępnych w granicach prawa, możliwości zapewnienia opieki wszystkim dzieciom informuję, że jedynym nauczycielem, mogącym zajmować się dziećmi jest dyrektor. Zgodnie z przepisami prawa i względami bezpieczeństwa jeden nauczyciel może mieć pod opieką maksymalnie 25 dzieci. W związku z powyższym dyrektor nie będzie mógł przyjąć większej liczby dzieci niż określona w przepisach.

Jeżeli ktoś z Państwa nie jest w stanie zapewnić dziecku opieki, może je przyprowadzić w godzinach pracy przedszkola po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu, które przyjmowane będzie codziennie od godz. 6.00 do zamknięcia listy.

Przepraszam za utrudnienia i proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji. Jednocześnie dziękuję za liczne sygnały świadczące o Państwa wsparciu. Dla nauczycieli jest to niezwykle ważne.
Alicja Smolik
dyrektor Przedszkola nr 48 "Morska Przygoda"