Jadłospis dekadowy 18.06.2018 – 29.06.2018 r.

Jadłospis dekadowy 18.06.2018 – 29.06.2018 r.

Postprzez alicja_smolik » Pon Wrz 25, 2017 7:07 am

18,06,2018 Poniedziałek
Śniadanie
Pieczywo mieszane z masłem z Kiełbasą Suchą Krakowską oraz twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem- wyrób własny, kawa zbożowa i herbata owocowa

Odrobinek witaminek
Arbuz

Obiad
Makaron z twarogiem i jogurtem naturalnym podany z truskawkami, woda z cytryną, zupa z botwinką

Podwieczorek
Bułka mleczna z masłem i żółtym serem, banan, herbata
Alergeny:1,3,7,8,9,10,11

19,06,2018 Wtorek
Śniadanie
Bułka pszenna z masłem z pasztetem drobiowym podany z ogórkiem kiszonym , do wyboru rzodkiewka i szczypiorek oraz zupa mleczna z drobnym makaronem, herbata miętowa

Odrobinek witaminek
Morela

Obiad
Kotlet mielony, sos pieczeniowy biały, ryż jaśminowy, mizeria ,kompot owocowy, zupa kapuśniaczek

Podwieczorek
Bułka paryska z masłem z gotowanym jajkiem na liściu sałaty ze szczypiorkiem, ,herbata z cytryną

Alergeny: 1,3,5,6,7,8,9,10,11

20,06,2017 Środa
Śniadanie
Bułka grahamka z masłem z pastą z makreli wędzonej ze szczypiorkiem – wyrób własny oraz miód z Kaszubskiej Pasieki, do wyboru pomidor i ogórek zielony, kakao na mleku, herbata rumiankowa

Odrobinek witaminek
Winogrona bezpestkowe czerwone

Obiad
Spaghetti Bolognese – sos pomidorowy, mięso-szynka wieprzowa b/k oraz świeże zioła; bazylia i oregano,kisiel do picia,zupa jarzynowa z ziemniakami

Podwieczorek
Ciasto z truskawkami- wypiek własny, ciepłe mleko

Alergeny:1,2,3,5,6,7,8,9,10,11

21,06,2018 Czwartek
Śniadanie:
Pieczywo mieszane z masłem z Roladą Ustrzycką z rukolą, do wyboru pomidor i szczypiorek , zupa mleczna z płatkami ryżowymi, herbata

Odrobinek witaminek
Brzoskwinia

Obiad
Polędwiczki wieprzowe w sosie pieczeniowym, ziemniaki z natką pietruszki, buraczki na ciepło i ogórek małosolny, woda do picia, zupa jarzynowa z koperkiem i ryżem

Podwieczorek
Ciastko zbożowe, jabłko, herbata Alergeny:1,3,7,8,9,10,11

22,06,2018 Piątek
Śniadanie:
Chleb wiejski z masłem z szynką kruchą oraz jajecznica na maśle, do wyboru pomidor i ogórek, kawa zbożowa, herbata owocowa

Odrobinek witaminek
Kalarepka

Obiad
Kotlet z dorsza, ziemniaki pureez koperkiem, surówka z kapusty kiszonej, kompot owocowy, zupa ogórkowa

Podwieczorek:
Budyń waniliowy z kostką gorzkiej czekolady „Wedel”, chrupki, herbata
Alergeny:1,2,3,4,5,6,7,8,,9,10,11,12

25,06,2018
Śniadanie:
Pieczywo mieszane z masłem, parówki z szynki na ciepło z ketchupem oraz serek waniliowy do wyboru rzodkiewki i szczypiorek, kawa zbożowa i herbata

Odrobina witamin:
Rzodkiewki

Obiad:
Naleśniki z musem jabłkowym, podane z jogurtem naturalnym i tartą gorzka czekolada Wedel, kompot truskawkowy, zupa szczawiowa

Podwieczorek:
Chleb orkiszowy z masłem, talerz warzyw i owoców, herbata owocowa

26,06,2018 Wtorek
Śniadanie:
Bułki grahamki z masłem z pastą szynkową ze szczypiorkiem – wyrób własny, pomidor do wyboru oraz zupa mleczna z płatkami owsianymi, herbata miętowa

Odrobina witamin:
Jabłko

Obiad:
Pierś kurczaka w ziołach, ziemniaki pieczone, mix sałat z ogórkiem, rzodkiewką i szczypiorku, kompot owocowy, zupa krupniczek

Podwieczorek:
Chleb razowy ze słonecznikiem z masłem z serkiem śmietankowymi sezamem, herbata

27,06,2018 Środa
Śniadanie:
Bułka pszenna z masłem z pastą jajeczno-serową – wyrób własny oraz kabanos drobiowy, do wyboru ogórek świeży, kakao na mleku, herbata

Odrobina witamin:
Ogórek świeży

Obiad:
Pulpety z indyka w sosie pomidorowym, kasza bulgur, surówka wiosenna, kompot owocowy, zupa z fasolką szparagową

Podwieczorek:
Kaszka manna z musem malinowym, wafle kukurydziane, herbata

28,06,2018 Czwartek
Śniadanie:
Pieczywo mieszane z masłem z pasztetem 'Dworskim” z kiszonym ogórkiem, do wyboru pomidor, zupa mleczna z kaszką manną, herbata rumiankowa

Odrobina witamin:
Nektarynka

Obiad:
Udko pieczone z kurczaka, ziemniaki puree z natka pietruszki, marchewka z groszkiem na ciepło oraz sałata lodowa na słodko z jogurtem i śmietanką, kisiel do picia, zupa rosół z makaronem jajecznym

Podwieczorek:
Bułka papryka z masłem wędlinką drobiową, talerz bakalii, herbata owocowa

29,06,2018 Piątek
Śniadanie:
Bułki pszenne z masłem z Polędwicą Sopocką lub serek mascarpone do wyboru, pomidor i ogórek do wyboru, kakao na mleku, herbata

Odrobina witaminek:
Banan

Obiad:
Makaron zapiekany tuńczykiem, pomidorem, natką pietruszki z dodatkiem serem mozzarella ,kompot owocowy, zupa pomidorowa z ryżem

Podwieczorek:
Ciasto z owocami – wypiek własny, herbata

Alergeny występujące w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten
2. Skorupiaki i produkty pochodne
3. Jaja i produkty pochodne
4. Ryby i produkty pochodne
5. Orzeszki ziemne (arachidowe)
6. Soja i produkty pochodne
7. Mleko i produkty pochodne
8. Orzechy
9. Seler i produkty pochodne
10. Gorczyca i produkty pochodne
11. Nasiona sezamu i produkty pochodne
12. Dwutlenek siarki
13. Łubin
14. Mięczaki*
alicja_smolik

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2009 7:00 pm

Powróć do JADŁOSPIS

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość